Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Американската пејачка Лана дел Реј го објави спотот за „Chemtrails Over The Country Club“, песна од истоимениот седми студиски албум.

Албумот требаше да излезе во септември, 2020 но тоа беше одложено поради пандемијата на COVID-19. Лана му остана доследна на нејзиниот меланхоличен звук и на лесните мелодии, а спотот изобилува со хорор мотиви.

реклама

Музика

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Read more

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Read more

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Read more

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Read more