Леброн, носиш пасош?

Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен ги победија Чикаго Булс со резултат 121:110, а сите зборуваат за несанкционираните чекори на Леброн Џејмс.

Џејмс ја скина тетивата на десното стапало во февруари, но реши да не оди на операција за да им помогне на Лејкерс да се пласираат во плејофот.

Леброн против Булс постигна 25 поени со 7 скока, но еден детаљ од играта го привлече вниманието на навивачите.

Џејмс при едно пробивање тргна помина покрај Патрик Вилијамс и тргна на двочекор. Пред него застана Никола Вучевиќ, а Џејмс во обид да го заобиколи Црногорецот направи дополнителни три чекори и потоа им ја додаде топката на соиграчите, а судиите не свирнаа ништо за неговите не еден, не два, ами три екстра чекори.

URL

Во НБА лигата често им се „прогледува низ прсти“ на најголемите ѕвезди кога ќе направат чекор повеќе од дозволеното, но овојпат судиите претераа, па дури и коментаторите на играта останаа шокирани.

„Боже мој, а пасош носиш ли?“, прашаа тие, алудирајќи на растојанието кое Леброн го помина носејќи ја топката на недозволен начин.

Лејкерс сега се на осмото место кое води во плеј-офот и на само две победи до шестото место кое води во плеј-офот.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Кошарка

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Read more

Јокиќ сите ги насмеа на пресот по неверојатниот пораз со 45 разлика

Read more

Нетс повлекуваат седми број: 15-ката на Винс Картер заминува во пензија

Read more

Јокиќ: Јас сум чудо на природата!

Read more
 

Спорт

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас беше на -17, па Дончиќ и друштвото се разиграа и изборија финале на Западот

Читај повеќе
  • play_arrow

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Читај повеќе

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Читај повеќе

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Читај повеќе

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Читај повеќе

Алегри го напушти Јувентус?

Читај повеќе

Светскиот шампион обвинет за силување ќе оди на психијатриска евалуација

Читај повеќе