ФОРМУЛА 1 2023

Леклер најбрз во квалификациите за Големата награда на САД

Ф1
Макфакс
/ 21.10.2023 / 09:39

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, победи на квалификациите за трката во Формула 1 за Големата награда на САД. Леклер до пол-позицијата стигна со извозен најбрз круг со време 1 минута 34,723 секунди.

Веднаш до Леклер ќе биде Ландо Норис од Мекларен, а првата тројка ја затвора Луис Хамилтон од Мерцедес.

URL

Актуелниот шампион, Макс Верстапен од Ред Бул, го покажа најдобриот резултат на овие квалификации, но неговото време беше поништено бидејќи направи прекршок во свиокот 19. Така, Холанѓанецот ќе стартува од 6. позиција.

URL

Главната трка за Големата награда на САД ќе се вози утре со почеток во 21 часот по средноевропско време.

URL
Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Скопјанка овозможила возрасни да имаат секс со малолетнички и да ги снимаат

Read more

Ф1

Необична потрага во Абу Даби: Член на Мерцедес ангажирал нуркач за да го најде изгубениот прстен

Read more

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Read more

Верстапен: Зад нас е неверојатна година, но секогаш сакаме да бидеме подобри

Read more

Верстапен победи и во Лас Вегас, Леклер во последниот круг го престигна Перес

Read more
 

Спорт

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Читај повеќе

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Читај повеќе
  • play_arrow

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Читај повеќе

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Читај повеќе

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Читај повеќе

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Читај повеќе

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Читај повеќе
  • play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Читај повеќе

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Читај повеќе