Mach & Mach: Најпопуларните кондури во 2022 година

Кајгана
/ 19.05.2022 / 13:23

Од Дуа Липа до Кајли Џенер која ги носеше на Мет Гала, славните дами не можат да одолеат на кондурите со потпис на брендот Mach & Mach, кои станаа незаобиколен моден детал, „пепелашка кондурите” се салонки кои станаа најпопуларни кондури во 2022 година.

Брендот Mach & Mach е основан во Тбилиси, главниот град на Грузија, а негови основачи се сестрите Нина и Гванца Махаршвили. Брендот веќе стекна култен статус помеѓу новата генетрација модни инфлуенсерки и девојки кои имаат силно влијание во обликувањето на трендовите.

„Дизајнираме за жените кои сакаат да се забавуваат, да експериментираат со својот стил, боите и текстурите и не с еплашат да се издвојат во толпата. Сакаме да оставиме силнен впечаток во модата и веруваме дека нашите колекции на кондури на секоја девојка и пружаат прилика да остави силно влијание кога ќе зачекори во просторијата”, истакнуваат дизајнерките.

Mach & Mach во моментов се меѓу најпопуларните кондури, а колку се популарни потврдува фактот што е тешко да се дојде до нив и постои листа на чекање. Салонките со препознатливи украси во облик на машни и сјајни детали буквално ги полудеа вљубеничките во модата.

Од основањето во 2012 година, Mach & Mach бележеше лесен, но не и континуиран раст, а потоа се случи пресвртот. Прво следеше дебитантското претставување на модната недела во Париз во 2020 година, а потоа следење појавувања во плакарите на славните и продажба во некои од најпознатите и најголеми продажни места, како Harrods, Nordstorm и Net-a-Porter.

Заштитен знак на брендот е шпиц на врвот, високи потпетици, машнички кои се прекриени со сјајни кристали.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Стил

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more

Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе