Мадона објави секси видео за „Medellin“

Претходно месецов Мадона го претстави новиот албум „Madame X“, а водечкиот сингл на овој албум е песната „Medellin“, снимена со колумбиската ѕвезда Малума. Објавен е спотот на песната која веќе има над 2 милиони прегледи.

Станува збор за 14 студиски албум на Мадона, кој ќе биде објавен на 14 јуни. Мадона и Малуна ќе ја изведат „Medellin“ заедно на Billboard Music наградите, на 1 мај.

„Madame X“ е колекција од 15 нови песни инспирирани од престојот на Мадона во Лисабон, Португалија.

реклама

Музика

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

ABBA ќе издаде пет нови песни догодина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more