Мадона со таинствен спот го најави новиот албум

Мадона сега е Madame X. Кралицата на поп музиката објави кратко видео во кое претстави дел од нова песна и потврди дека нејзиниот нов, 14 албум ќе се вика „Madame X“, пишува Billboard.

Таинствената снимка ја следи поп кралицата како во неколку наврати ја менува облеката, што ја симболизира промената на алтер-егото, а низ видеото објаснува дека Madame X е таен агент кој патува низ светот менувајќи идентитети, борејќи се за слобода.

„Madame X“ ќе биде 14 студиски материјал на Мадона и прв албум од 2015 година, по објавувањето на албумот „Rebel Heart“.

реклама

Музика

EXIT откажан поради алармантната ситуација со коронавирусот во Србија

Read more

Култната „The Passenger“ на Иги Поп доби видеоспот по 43 години

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Далај Лама објави нова песна

Read more

Нови видеа

play_arrow

Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Read more
play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more
play_arrow

Топлотен бран на Арктикот – нема позагрижувачки доказ за климатските промени

Read more
play_arrow

RUPTLY за денешните избори

Read more
play_arrow

Како панда слави роденден?

Read more
play_arrow

Морска пена го преплави Кејптаун

Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пица мафини

Read more
play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Read more
play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more