Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Двата хороскопски знаци ги чекаат многу убави нешта до месец јули, а особено им одговара периодот за финансии.
Read more

Докопан во сос од бело вино и сенф

Сочно месо што се распаѓа - докопанот крчкајте го во сос од вино и сенф.
Read more

Правна држава е ова

Нема лабаво.
Read more

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Гладна мечка влегла во гаража на пекара во Конектикат, каде преплашила неколку вработени, а потоа се почастила со колачи.
Read more

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Шненокле е десерт од австриско потекло кој одамна е присутен на Балканот. Многу е едноставен, а се прави од лесно достапни состојки што секојдневно ги консумираме.
Read more

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Авионите станаа вообичаено превозно средство дури и помеѓу дестинации што не се премногу оддалечени, а некои летови не траат ниту еден час. На небото над нас е сѐ повеќе метеж, а неодамна беше срушен интересен рекорд.
Read more
play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Едно не е како останатите, но е добро камуфлирано.
Read more

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Многу девојки се обидуваат да сфатат зошто нивните партнери не се одлучуваат да ги запросат, иако врската трае долго и има взаемна љубов.
Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Вистинските љубители на цвеќиња во своите дворови внимателно ги негуваат хортензиите - зелени џбунови богати со виолетови, црвени, сини и бели цветови.
Read more

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Масните наслаги не се само естетски, туку и сериозен здравствен проблем.
Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Постојат луѓе кои се несебични, кои секогаш другите ги ставаат на прво место, а никогаш себеси, и кои секогаш гледаат како да им помогнат на другите.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко со 4 сирења

За ручек ви предлагаме да направите совршено пилешко со четири видови сирења и кашкавали. Преубав вкус, а подготовката никогаш полесна кога станува збор за ваков тип на јадење.
Read more