ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2022

Мајката на Рабјо последна пречка за трансферот во Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед се договори со Јувентус за трансфер на Адриен Рабјо за 15+5 милиони фунти. За да се реализира трансферот зелено светло треба да даде мајката на играчот, Вероника, која е и негов агент.

Во моментов, англиските медиуми ја нарекуваат единствена пречка за преселба на Рабјо во Манчестер Јунајтед.

Според Manchester Evening News, клубовите се согласиле Јунајтед да го ангажира 27-годишниот играч од средниот ред за 15 милиони фунти (17,8 милиони евра). Оваа сума може да се зголеми на 20 милиони фунти (23,8 милиони евра) преку бонуси.

Новинарот Фабрицио Романо ја потврдува оваа информација и пишува дека Јувентус не се меша во трансферот на Рабјо во Манчестер Јунајтед и е отворен за негова продажба, но англискиот клуб сѐ уште не успеал да се договори со агентот на играчот.

Минатата недела Јунајтед го прифати фактот дека мора да бара алтернативи за играчот од средниот ред на Барселона, Френки де Јонг. Како што е наведено, Манчестер Јунајтед го следи Адриен уште од деновите на Луи ван Гал во клубот.

Договорот на Рабјо со Јувентус истекува во јуни 2023 година. Минатата сезона играчот од средниот ред настапи на 45 натпревари за клубот и имаше 2 асистенции, а не постигна гол. Актуелен репрезентативец е на Франција со 29 натпревари и 2 гола.

реклама

На кого Русија ќе продава нафта откако ќе настапи целосното ембарго на ЕУ?

Read more

Мејведер го нокаутира Асакура во втората рунда

Read more

Објавена фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета

Read more

Научно докажано: Ако јадете ореви ќе живеете подолго

Read more

Фудбал

Незгоден удар: Голманот на Чешка му го раскрвави носот на Роналдо

Read more

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Read more

Сите голови и асистенции на Пандев за Македонија

Read more

Швајцарија забрани летање орли во Катар

Read more
 

Спорт

Незгоден удар: Голманот на Чешка му го раскрвави носот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мејведер го нокаутира Асакура во втората рунда

Читај повеќе

Надал се повлече од Лејвер купот

Читај повеќе

Почина македонскиот ракометен тренер Андон Бошковски

Читај повеќе
  • play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Читај повеќе
  • play_arrow

Маркес повторно блесна во Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Читај повеќе

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Читај повеќе