Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Мајли Сајрус ја покажа својата нова боја на коса со објава на Instagram во која му честита на новиот креативен директор на Gucci, изненадувајќи ги нејзините обожаватели со оглед на тоа дека темни прамени имаше пред повеќе од 10 години.

Заменувајќи ги русокосите прамени по кои стана позната во последната деценија, 30-годишната Сајрус ја покажа својата коса обоена во темнокафена нијанса во објава во која му честиташе на Сабат Де Сарно за неговата деби колекција на Gucci.

Пејачката сподели три фотографии на Instagram на кои позира во црно палто додека држи една од иконските чанти од модната куќа Horsebit.

Во описот на објавата, ѕвездата му честиташе на Де Сарно - кој стана креативен директор на Gucci во јануари, превземајќи ја функцијата од Алесандро Микеле - на неговата деби колекција на модните писти, која ја претстави во петокот за време на модната недела во Милано.

„Честитки за вашето прекрасно деби шоу како креативен директор на Gucci. Вашето неверојатно срце беше прикажано во секој шев“, напиша Сајрус, „Те сакам и сум многу горда“.

Пејачката се пошегува и додаде „Сега дај ми сѐ“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Сепак, промената во изгледот го привлече вниманието на нејзините обожаватели, кои се потсетија на почетокот на нејзината кариера, а некои се прашуваат дали истовремено најави нова музика или нови проекти.

Таа носеше русокоси прамени на насловната страница на нејзиниот последен албум „Bendless Summer Vacation“, па обожавателите се запрашаа дали новата коса навестува и „нова ера“.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Музика

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Read more

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе