СЕРИЈА А 2022/2023

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Селекторот на Италија, Роберто Манчини, зборуваше за неговите очекувања за сезоната 2022/2023 во италијанскиот шампионат.

Фудбалскиот стручњак верува дека Милан, Интер и Јувентус ќе конкурираат за трофејот во Серија А.

„Милан имаше тивко лето, но има простор да напредува. Леау може да стане уште подобар. Истото важи и за Тонали. Кога сме кај Интер, Лукаку прави голема разлика во Италија. Алесандро Бастони може да стане одличен дефанзивец, но треба да работи за тоа“, го цитира Манчини реномираната La Gazzetta dello Sport.

Новата сезона во италијанската Серија А почнува на 13 август.

Милан минатата сезона го освои Скудетото под водство на тренерот Стефано Пиоли.

реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Ден пред експлозиите на Северен поток биле видени мистериозни дронови

Read more

Фудбал

Касано порача: Роналдо, доста беше

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Read more

Никој како Меси - два гола за три минути

Read more
 

Спорт

Касано порача: Роналдо, доста беше

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Читај повеќе

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Читај повеќе

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Читај повеќе

Ирвинг: Одбивањето да се вакцинирам ме чинеше 100 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој како Меси - два гола за три минути

Читај повеќе

Дончиќ: Уживав во словенечкиот дрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеше бугарската химна од Јужна?

Читај повеќе