Marca: Бејл е велшки паразит кој цица пари

Велшкиот фудбалер Гарет Бејл уште еднаш го навлече гневот на навивачите на Реал Мадрид.

 

Камерите го фатија Бејл на тренинг со репрезентацијата на Велс на кој учествуваше заедно со остатокот од тимот. Тоа нмаше да биде чудно ако Бејл не го пропуштеше натпреварот против Барселона затоа што беше повреден.

Шпанска Marca го нарече Бејл „велшки паразит“ бидејќи според нив со години така се однесува во Реал Мадрид. Тој има една од највисоките плати во клубот кој го плати 100 милиони евра, а оваа сезона играше само петпати и постигна еден гол.

„Паразитот Бејл потекнува од студената и дождлива Британија.Тој се населил во Шпанија, во Реал Мадрид, каде прво се преправал дека го сака својот клуб, но потоа, во склад со својата природа, почнал да му ја цица крвта и да не дава ништо за возврат. Тој паразит не цица се само крв, туку и клупски пари“, пишува Marca во својот текст.

Бејл подготви одговор на критиките од шпанските медиуми и навивачи.

„Не ме интересира што пишуваат шпанските медиуми за мене. Тоа е губење време за мене. Не ги читам. Би можел да кажам многу повеќе, но подобро да молчам“, изјави Бејл на прес-конференција за велшката репрезентација.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Фудбал

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Read more

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Read more

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе