Mercedes го претстави болидот за новата Ф1 сезона

Ф1
Кајгана
/ 15.02.2023 / 11:54

Ф1 тимот Mercedes-AMG Petronas денес официјално го претстави својот болид за новата сезона.

Тимот се надева дека со болидот кој ја носи ознаката W14 ќе им парира на најдобрите тимови и ќе се бори за титулата.

Со новиот болид Mercedes-AMG Petronas и се враќа на црната боја која претходно ги красеше неговите болиди во 2020 и 2021 година, додека минатата сезона преовладуваше традиционалната сребрена шема.

Официјалното претсезонско тестирање ќе се одржи во Бахреин од 23 до 25 февруари, а седум дена подоцна на истата патека ќе се вози првата трка од новата сезона.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Ф1

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Read more

Жалбата прифатена - Алонсо се врати на подиумот

Read more

Верстапен: Не гледам поента во новиот формат на квалификации

Read more

Хамилтон: Не ме слушаа кога им зборував за проблемите на болидот

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе