Меркел снимена како повторно неконтролирано се тресе

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно е снимена како се тресе на јавно место, третпат во последниот месец, пренесува AP.

На средбата со финскиот премиер Анти Ринеа, Меркел видно се тресеше. Слични проблеми имаше на 18 јуни и на 27 јуни. И двата пати брзо се стабилизира и продолжи да се движи.

Првиот инцидент се случи во многу топол ден, а подоцна Меркел изјави дека сè било во ред откако испила три чаши вода. На самитот Г20, одржан во Јапонија на 29 јуни Меркел пред новинарите изјави дека го разбира нивниот интерес за нејзината здравствена состојба и додаде дека одлично се чувствува.

реклама

Свет

Во Бразил повеќе од 70.000 луѓе починаа од последици од COVID-19

Read more

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Read more

Објавени транскрипти од апсењето на Флојд: Кажете им на децата дека ги сакам. Мртов сум

Read more

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more