Меси со еден потег го „покори“ Атлетико Мадрид

Фудбалерите на Барселона го совладаа Атлетико Мадрид со 1:0, во  дербито на 15 коло на Ла Лига. Победничкиот гол за Каталонците го постигна Лионел Меси во 86 минута.

Со овој триумф Барселона повторно се најде на истата позиција со Реал Мадрид, со 31 бод. Во наредната рунда Барселона ќе ја дочека Мајорка, додека Атлетико ќе му гостува нa Виљареал.

реклама

Фудбал

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Read more

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Read more

Премиер лигата се враќа на три измени

Read more

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more