Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси овие денови снимаше нова реклама за Pepsi, а во неа изведе спектакуларен трик.

Видеото е објавено на Instagram и веќе има над 5 милиони лајкови.

Според тоа што може да се види, Аргентинецот успеа да изведе неверојатен трик со лажица, лед и топка која се одби од ѕидот и падна точно на задниот тел од лажицата, лансирајќи го во воздух ледот што Меси го фати во чаша.

Потоа во чашата му наточија Pepsi.

„Гледам дека е послужено прецизно“, напиша тој во описот на видеото, обидувајќи се да го објасни најновиот трик во снимањето на рекламата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе