Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.

Како што е соопштено вечерва, Металург ќе ги продолжи настапите на меѓународната сцена на 6 февруари со гостување во Белорусија против Чеховски Медведи, по што ќе одигра два натпревари на домашен терен против француски Тулуз и полскиот претставник Висла Плоцк, на 9 и 14 февруари.

Возвратните дуели против Висла Плоцк и Чеховски Медведи треба да се одиграат во Скопје, на 16 и 20 идниот месец, а три дена подоцна ракометарите на Металург ќе му гостуваат на австриски Фиверс.

Металург во 2020 година одигра три натпревари во А-групата во Лига Европа, со ефект од едно реми и два поразa. 

Тагови
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе