Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Во 1999 година, тогаш 28-годишниот Елон Маск одлучи да си купи McLaren F1 за кој одвоил 815.000 долари.

Најбогатиот човек во светот во 1999 година веќе сериозно бил навлезен во деловниот свет, па по првата поголема заработка, Маск решил и да се награди со автомобил.

Од CNN го снимиле тој момент со автомобилот, кој не траел долго кај Маск, го возел до 2000 година.

реклама

Живот

Жените кои го променија светот

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Read more

Нови видеа

play_arrow

Жените кои го променија светот

Read more
play_arrow

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Read more
play_arrow

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more
play_arrow

Етна со црна пепел ги покри околните гратчиња

Read more
play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more