ПРЕМИЕР ЛИГА 2020/21

Мурињо: Не ми е гајле што рекол Погба

Португалскиот стратег реши да не реплицира на провокациите кои ги испрати играчот на Манчестер Јунајтед кон него.

Пол Погба направи споредба помеѓу неговиот поранешен тренер Жозе Мурињо и сегашниот Оле Гунар Солскјер со тоа што Португалецот заврши во негативна конотација.

„Она што сега го имам со Оле е различно, тој никогаш не би се свртел против играчите. Никогаш не би го направил тоа. Можеби Оле не би одбрал некој играч, но никогаш не би го тргнал на страна како повеќе да не постои. Таа е разликата помеѓу Мурињо и Оле“, рече францускиот фудбалер говорејќи за Sky Sports.

Нормално, бидејќи е прозван Мурињо, кој обично секогаш има одговор за сѐ, од Sky Sports го контактираа за да реплицира. Но, изненадувачки, Мурињо само кратко кажа дека не му е гајле што зборува Погба.

„Она што можам да го кажам е дека воопшто не ми е гајле што вели Погба. Воопшто. Не ме ни интересира“, одговори тој.

Жозе Мурињо седна на клупата на Манчестер Јунајтед во мај 2016, а Погба дојде подоцна тоа лето. Нивната соработка траеше до декември 2018 кога Мурињо доби отказ.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе