На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Netflix подготвува документарна серија за еден од најпознатите сериски убијци во историјата на САД - Дејвид Берковиц кој медиумите го нарекуваа Son of Sam.

Режисерот Џошуа Земан смета дека Берковиц не работел сам, а новинарот Маури Тери со години наназад се обидел да го докаже тоа, па затоа тој ќе биде клучна фигура во новата серија.

Документарната серија The Sons of Sam: A Descent Into Darkness пристигнува на 5 мај.

„Најпрвин мислев дека станува збор само за озборувања, но два детектива ми открија дека има многу работи за случајот Берковиц кои не ги знае јавноста“, вели режисерот Земан.

Погледнете го трејлерот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Филм & ТВ

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Read more

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more
 

Сцена

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Читај повеќе
  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе