Над 2 милиони луѓе бараат Амбер Херд да биде отстранета од „Aquaman 2“

На петицијата со која се бара Амбер Херд да биде отстранета од филмот „Aquaman“ 2 досега се потпишаа над 2 милиони луѓе.

„И мажите се жртви на семејно насилство, исто како и жените. Тоа мора да се препознае и мора да се преземат мерки за да се спречи“, стои во делот на описот на петицијата. „Направете ја вистинската работа, отстранете ја Амбер Херд од Aquaman 2“.

Петицијата е покрената во 2019 година, а сега стана повторно актуелна среде судската парница меѓу Џони Деп и Амбер. Многумина како замена ја предлагаат Емилија Кларк.

URL

Второто продолжените под наслов „Aquaman and the Lost Kingdom“ треба да биде прикажано во 2023 година.

URL
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе