Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Многумина ќе се согласат дека пилешкото од KFC има специфичен, неодолив вкус. Сепак, тоа не значи дека не можете сами да направите вкусни и крцкави пилешки прсти инспирирани од пилешките специјалитети на познатиот бренд.

Следете го рецептот на Spice Eats и направете ги највкусните пилешки прсти што некогаш сте ги јаделе.

реклама

Рецепти

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Read more

Необичен трик: Како да го направите најдоброто јајце на око?

Read more

Десерт на денот: Ледени коцки со кокос

Read more

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more