Направи сам: Домашно средство против комарци и муви

Не успевате да се ослободите од муви и комарци во домот? Често купувате хемикалии за да се ослободите од досадните инсекти?

Овој домашен рецепт од природни состојки ќе ви помогне да ги избркате од домот.

Потребни ви се две работи кои ги имате дома – половина шолја оцет и половина шолја маслиново (растително) масло.

Измешајте ги наведените состојки и ставете ги во шише кое треба да биде отворено. Мирисот ќе ги избрка инсектите. Распоредете ги шишињата по собите во домот и инсектите наскоро ќе бидат минато.

Ако сакате да го освежите воздухот, може да ставите и неколку капки масло од лаванда.

Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Read more

Живот

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Read more

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Read more

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе