Наутро услови за слаба магла, преку ден сончево со мала облачност

Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 18 до 24°C.

Во Скопје наутро со услови за слаба магла во делови од котлината, a преку денот ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 21°C.

Во среда ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и северните делови. Температурата од среда осетно ќе се намали. Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток. Нов влажен бран се очекува во петок попладне и во сабота кога ќе има врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи и засилен ветер од јужен и југозападен правец.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Македонија

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Read more

Посебен режим на сообраќај во Скопје денеска и утре

Read more

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Read more

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Read more
 

Вести

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Читај повеќе

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Читај повеќе

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Читај повеќе

Притвор за велешанец кој ја претепал мајка си и ѝ се заканувал со нож

Читај повеќе

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај во Скопје денеска и утре

Читај повеќе

ЦУК: 15 пожари гореле на отворено низ Македонија

Читај повеќе

Северна Кореја гради ѕид на границата со Јужна

Читај повеќе

Трамп предлага зелен картон за странците кои ќе завршат факултет во САД

Читај повеќе