УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Како да не беше доволно што мораше да гледа нов пораз на својата репрезентација, еден навивач меѓу 69.455 гледачи имаше особено лошо искуство.

Австрија ја победи Полска со 3:1 во второто коло од групата Д на Европското првенство. Гернот Траунер, Кристоф Баумгартнер и Марко Арнаутовиќ погодија за Австрија, а Кжиштоф Пјонтек за Полска. Австрија има добри шанси да се пласира во второто коло, додека на Полска беа згаснати откако Холандија и Франција подоцна одиграа 0:0.

Во пресрет на последното коло од евро-групната фаза, Полјаците се последни во групата без бодови, а ни теоретски не можат да се израмнат со Австрија на третото место, која има три бода, бидејќи пласманот се базира на директни главата. Холандија и Франција по две кола имаат по четири бода.

Како да не беше доволно што мораше да гледа нов пораз на својата репрезентација, еден навивач меѓу 69.455 гледачи имаше особено лошо искуство.

На социјалната мрежа Х објави фотографија од Олимпискиот стадион во Берлин со коментар „60 евра за ова место“. Многумина во коментарите прашуваат како е можно воопшто да постои такво место на стадионот и УЕФА да продаде билет за најлошата можна глетка на стадионот.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Фудбал

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Мбапе ја доби „деветката“ на Бензема во Реал

Read more

Експерт за ВАР објасни зошто беше досуден пенал за Англија

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Читај повеќе

ФИА потврди шест трки за сезоната 2025

Читај повеќе

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Читај повеќе

Мбапе ја доби „деветката“ на Бензема во Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Експерт за ВАР објасни зошто беше досуден пенал за Англија

Читај повеќе

Кој ќе биде судија за финалето на ЕУРО 2024?

Читај повеќе

Кејн испиша историја: Ниту еден Европеец досега не успеал во тоа

Читај повеќе

Вимблдон зад сцената: Како се реализира тениски пренос?

Читај повеќе
  • play_arrow

Невиден хаос на Копа Америка: Дарвин Нуњес се тепаше со навивачите, со столче отиде на трибина

Читај повеќе