ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2022

Не е само ЛШ: Роналдо си оди од Манчестер и поради намалената плата

Кристијано Роналдо сѐ уште не се појавил на тренинг на Манчестер Јунајтед, а зад сцената Португалецот се обидува да го раскине договорот.

Минатото лето Роналдо на големо се врати на „Олд Трафорд“. И покрај тоа што беше најдобар стрелец во клубот, тимот одигра катастрофална сезона, го освои разочарувачкото 6. место и во новата сезона ќе игра само во Лига Европа.

Португалецот се обидува да ја прекине последната година од договорот за да се пресели во клуб кој ќе игра во Лигата на шампионите, но тоа не е единствената причина поради која сака да го напушти Манчестер.

Имено, бидејќи тимот не се пласира во најважното европско клупско натпреварување, платите на играчите автоматски се намалени за 25%. Во случајот на Роналдо тоа значи пад од 480.000 фунти на 360.000 фунти.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Фудбал

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Read more

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more
 

Спорт

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Читај повеќе

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Читај повеќе

Алушовски го презеде кормилото на ГРК Охрид

Читај повеќе

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе