Нема одмор за најубавата спортска новинарка во светот

За Дилета Леота нема одмор - ниту во недела.

Италијанската спортски новинарка објави атрактивни фотографии на Instagram и на тој начин покажа како изгледа нејзината работна недела.

Леота се јави од стадионот „Џузепе Меаца“ во Милано, каде го следеше натпреварот меѓу Интер и Наполи, но ја искористи можноста да одржи и еден час по мода.

Таа блесна во комбинација која зрачи со едноставност и елеганција. Целото издание го комплетираше со шминка во „голи“ тонови и брановидна фризура.

Убавата Италијанка навистина може да ја оправда титулата најубава новинарка. Тоа и го покажа со објавата од два дена порано, кога ги израдува фановите со фотографии од елегантна вечерна комбинација.

Да потсетиме, фаталната русокоса се породи на 16 август минатата година и на свет ја донесе ќерката Арија, која ја доби со вереникот, голманот Лорис Кариус.

реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Стил

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more
 

Магазин

Kоја храна телото ја вари најбрзо, а која најбавно?

Читај повеќе

Дали сте подготвени за второ дете?

Читај повеќе

Како да препознаете предозирање со витамин Б3?

Читај повеќе
  • filter

6 производи што не смеете да ги користите кога сте изложени на сонце

Читај повеќе

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Читај повеќе

Како да препознаете дали сте навистина гладни или само стрвни?

Читај повеќе

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Читај повеќе

4 намирници богати со влакна го подобруваат варењето

Читај повеќе

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Читај повеќе