Neptun и светскиот BEAUTY-TECH бренд FOREO донесоа револуција во домашната нега на лицето

На 15.06 во Neptun, East Gate се одржа промоција на шведскиот beauty-tech бренд FOREO. Гостите имаа можност да се запознаат со FOREO уредите и начинот на нивна употреба од страна на регионалниот едукатор за Форео, Ивона Савичевиќ.

На двочасовната коктел промоција присуствуваа гости од јавната сфера, мејк ап артисти, медиуми кои преку непосредна комуникација со бренд амбасадорот први дознаа за бенефитите од користењето на овие уреди кои веќе ги освоија срцата на познатите личности како: Викторија Бекам, Ким Кардашијан, Меган Маркл, Мајли Сајрус, Синди Крафорд, Криси Тајген и Рита Ора.

Темелното чистење на лицето е првиот чекор од квалитетната рутина за нега, а LUNA 3 го подига овој ритуал на повисоко ниво. Патентираните T-Sonic пулсации и меките силиконски допирни точки во само една минута овозможуваат длабинско и нежно.

Мал, сладок, но моќен – FOREO BEAR е најсигурниот микростурен уред на светот кој дава неинванзивен лифтинг на лицето.

Стимулирачката микроструја ја прави кожата еластична и цврста, додека T-Sonic™ пулсациите ги опуштаат точките со напнатост на мускулите на лицето и ги измазнуваат борите. BEAR има 5 микрострујни интензитети, а тренира повеќе од 65 мускули на лицето и вратот.

BEAR се користи во комбинација со хидратантниот SERUM SERUM SERUM, кој ја комбинира антиоксидативната моќ на скваланот и хидратантните својства на хијалуронска киселина. Лесен е, обновувачки и хидратизирачки, а неговата формула со микрокапсули овозможува длабинска апсорпција на врвните состојки и долготраен сјај на кожата.

Луксузни спа моменти и интензивни третмани лица во само 2 минути може да се доживеат и од домашната удобност со единствениот UFO 2 уред, кој спојува термотерапија, криотерапија, T-Sonic пулсации и полн спектар LED светла.

По повод лансирањето на FOREO, специјално само во Нептун East Gate Mall со секоја сметка над 12.000 ден (купени Foreo производи) добивате ПОДАРОК четка за заби FOREO ISSA 3 PEARL PINK.

Погледнете ги сите модели ТУКА.

реклама

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Промо

Neptun и светскиот BEAUTY-TECH бренд FOREO донесоа револуција во домашната нега на лицето

Read more

Ново истражување на Македонски Телеком за дигитална зрелост на малите и средни компании

Read more

Голем хепенинг во Алфи Техноцентар „Сега му е време на цени без ДДВ“

Read more

Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!

Read more
 

Ново

Верати опљачкан на Ибица

Читај повеќе

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Синедејс 2022 отвора со македонската премиера на играниот филм „Мими“

Читај повеќе
  • play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Windows 98 веќе нема да го придвижува вселенското летало во орбита околу Марс

Читај повеќе

Претреси во штипскиот затвор: Пронајдени мобилни телефони, оружје, пари и дрога

Читај повеќе

Дете во Канада почина откако било оставено во вжештен автомобил

Читај повеќе