Несреќниот роденден на Џо Бајден: Свеќичките за малку ќе предизвикаа пожар

Макфакс
/ 21.11.2023 / 10:22

Бајден е најстариот претседател во историјата на Соединетите Американски Држави, а доказ за тоа е и бројот на свеќички на неговата роденденска торта.

Тоа го поткрепува и фактот што дувањето на свеќичките речиси го засени дебакл, или пожар.

Имено, свеќичките на тортата на Бајден за малку ќе предизвикаа пожар.

Самиот претседател Бајден на својот Instagram профил сподели фотографија на која се гледа дека свеќичките, со оглед на тоа што се блиску една до друга, предизвикале мал пожар.

И покрај оваа лоша среќа, претседателот Џо Бајден им се заблагодари на сите за честитките.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joe Biden (@joebiden)

Џо Бајден е најстариот човек што некогаш бил претседател, а неговиот мандат долго време е нарушен со тврдења дека тој е ментално неподобен за функцијата. Противниците укажаа на неговите вербални пропусти и физички грешки. И покрај тоа, Џо Бајден со насмевка го прослави својот роденден.

URL
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Свет

Путин испрати предупредување до Западот

Read more

Естонија, Латвија и Литванија ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради Русија

Read more

Поради Лавров: Украинскиот министер Кулеба не доаѓа на состанокот на ОБСЕ во Скопје

Read more

Северна Кореја: Со шпионски сателит направивме детални снимки на Белата куќа и Пентагон

Read more
 

Вести

Јавниот превоз утре и задутре со изменет режим

Читај повеќе
  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Комуналците од Тетово излегоа на штрајк поради неисплатени плати

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Читај повеќе

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Читај повеќе

Амбулантите и болниците ќе работат за време на министерскиот состанок на ОБСЕ

Читај повеќе

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Читај повеќе

Естонија, Латвија и Литванија ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради Русија

Читај повеќе