Неверојатна снимка: Автомобил погоден од два грома

Видеото ни доаѓа од Русија каде Toyota SUV во движење беше на двапати погодена од гром.

Во сибирскиот град Новосибирск возејќи по автопат Ана Наказних доживеа неверојатна случка. Нејзината Toyota SUV беше во два наврата еден по друг погодена од гром, а настанот снимен од камерата на автомобил кој возеше зад неа.

За среќа нема повредени патници бидејќи новите автомобили имаат вграден систем за одбрана од електрични празнења. Единствена штета што ја направиле громовите е што го испразниле акумулаторот.

реклама

Забава

Најдобрите фејлови од годината, досега

Read more

Анимирана историја на Хрватска

Read more

Роко, тргни ја опашката

Read more

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more
play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more