Ник Картер обвинет за силување малолетничка

Американскиот пејач Ник Картер е обвинет за силување на малолетничка во 2001 година.

На прес-конференција, Шенон „Шеј“ Рут низ солзи откри дека била сексуално нападната од член на Бекстрит Бојс кога имала само 17 години.

„Последните 21 година беа исполнети со болка, збунетост, фрустрација, срам и самоповредување како директен резултат на силувањето на Ник Картер“, тврди Шеј.

„Иако сум аутистична и живеам со церебрална парализа, верувам дека ништо немало поголемо влијание или потрајно влијание врз мојот живот од она што ми го направи и ми го кажа Ник Картер“, изјави таа во нејзиниот говор.

Вели дека Картер ѝ се заканувал, поради што се двоумела дали да проговори бидејќи верувала дека може да „оди во затвор“ ако некому каже што наводно се случило. Соопшти дека Ник ѝ дал да пие алкохол и сексуално ја нападнал додека бил на турнеја. Ја принудил на орален секс, додека таа плачела, пренесе Rolling Stone.

URL

Сепак, таа тврди дека нејзината мотивација сега е да го „запре“ Ник Картер да „напаѓа други тинејџерки и жени“ и „ бара одговорност“.

„Само затоа што Ник Картер е славна личност не значи дека е аболициран од неговите злосторства“, рече таа.

Ник Картер ги негираше обвинувањара и тврдењата на Шенон Рут, неговиот адвокат изјави дека станува збор за манипулации.

Тагови
реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Музика

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Read more

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Read more

Нели Фуртадо воодушеви со смел фустан и одличен изглед на 44-годишна возраст

Read more

Мадона по 34 години ја објави контроверзната откажана реклама за Pepsi

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Читај повеќе

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Oppenheimer го престигна Bohemian Rhapsody и стана најуспешен биографски филм

Читај повеќе