Нова истрага против Шакира: Се соочува со осум години затвор

Шпанскиот суд денеска соопшти дека отворил нова истрага против колумбиската музичка ѕвезда Шакира, во врска со наводната измама на приходот и данокот на додадена вредност во 2018 година.

Судот во североисточниот град Есплугес де Лобрегат, во близина на Барселона, не даде други детали во изјавата, објави Reuters.

На познатата пејачка на крајот на годината се очекува да ѝ се суди за друг случај поврзан со заостанатите даноци од 14,5 милиони евра кои ги должи за периодот од 2012 до 2014 година.

Во тој случај, обвинителот бара затворска казна до осум години против 46-годишната ѕвезда чие целосно име е Шакира Изабел Мебарак.

Адвокатскиот тим на Шакира соопшти дека ќе коментира подоцна во текот на денот.

Тагови
реклама

Музика

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе