Новата Bentley лимузина со максимална брзина од 360 километри на час

На 11 јуни Bentley ќе ја претстави новата генерација луксузни лимузини, но перформансите се веќе познати.

Британската компанија го тестираше моделот Flying Spur на патеката Нардо. Автомобилот долг над 5 метри ги одушеви присутните, достигнувајќи максимална брзина од 360 километри на час. Автомобилот е опремен со 6,0-литарски W12. Развива 635 коњски сили и 900 Nm вртежи во моменти.

Во понудата ќе биде и послаба верзија со 4,0-литарски V8 со 550 KS и 770 Nm.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со COVID-19

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more

Авто новости

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе

Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

Читај повеќе