Авто новости

Новата Bentley лимузина со максимална брзина од 360 километри на час

31. мај 2019 - 12:37 | Б.С.Б.

На 11 јуни Bentley ќе ја претстави новата генерација луксузни лимузини, но перформансите се веќе познати.

Британската компанија го тестираше моделот Flying Spur на патеката Нардо. Автомобилот долг над 5 метри ги одушеви присутните, достигнувајќи максимална брзина од 360 километри на час. Автомобилот е опремен со 6,0-литарски W12. Развива 635 коњски сили и 900 Nm вртежи во моменти.

Во понудата ќе биде и послаба верзија со 4,0-литарски V8 со 550 KS и 770 Nm.

Коментирај