Нови гласини за Шакира откако ја видоа на вечера со Џими Батлер

Шакира предизвика нови гласини за наводна љубовна врска откако беше видена како ужива на романтична вечера со НБА ѕвездата Џими Батлер.

Папараците ги снимиле пред ресторанот „Novikov“ во Лондон. Пристигнале одвоено, а заедно излегле од локалот околу 2 часот по полноќ. Сѐ уште се немаат изјаснето за написите дека се во врска.

Пејачката минатиот месец го гледаше тимот на Батлер како игра против Денвер Нагетс во финалето на НБА.

Како што е веќе познато, Шакира и Том Круз беа фотографирани на трката во Формула 1 во мај. Тој се обидуваше да го освои нејзиното срце, но таа не беше заинтересирана.

После тоа во неколку наврати беше видена со Луис Хамилтон. Шпанскиот новинар Жорди Мартин во емисијата „Amor y Fuego“ изјави дека се во добри односи и дека планираат патување на Карибите. Сепак, нејзините фанови веруваат дека таа повеќе не е заинтересирана за Хамилтон.

Шакира неодамна го објави спотот за песната „Copa Vacia“. На Instagram објасни дека песната за неа има симболично значење. Рече дека сирената ја претставува неа бидејќи е „на пат повторно да стане едно со себе“.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Музика

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Read more

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе