Новитет од WhatsApp – пораки кои исчезнуваат

Предвидено е WhatsApp да почне со тестирање на новата функција Disappearing Messages која автоматски ќе ги брише пратените пораки по одредено време.

Првично оваа функција беше забележана во ажурирањето на WhatsApp Beta 2.19.275 за Android.

Се очекуваше да биде достапна за во индивидуални и групни разговори, но најверојатно ќе биде достапна само за групни разговори и опцијата ќе ја има само администраторот, односно креаторот на групата.

Според WABeta Info, новата функција најверојатно се воведува за бришење стари пораки и за ослободување простор за складирање на уредите.

Корисниците ќе може да одберат дали пораката да биде автоматски избришана по 1 час, 1 ден, 1 недела, 1 месец или 1 година, без никаква трага дека некогаш била испратена.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Софтвер

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Корисниците на уредите на Apple се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Read more

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more

Гик

Русија почна со производство на вакцината против COVID-19

Читај повеќе

Индија тестира три вакцини против коронавирусот и е подготвена да ги дистрибуира

Читај повеќе

Женева ќе стане урбана лабораторија за еколошката транзиција

Читај повеќе

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе