Од стар автомобил создаваат нов: Инженерите на Mercedes прават чуда

Mercedes отсекогаш знаеле како најдобро да го претстават нивниот производ на купувачите, а ништо не се промени и во рекламата за најновата верзија на моделот C-Class. Во неа е прикажан тим на инженери кои ги менуваат деловите на стариот модел сѐ додека од него не го направат новиот модел, односно четвртата генерација на C-Class.

Рекламата испраќа јасна порака дека развојот на автомобилите на Mercedes никогаш не престанува и дека тие постојано ги подобруваат нивните модели за да бидат во чекор со времето.

Актуелната генерација на C-Class се појави во 2015 година и засега царува во нејзиниот сегмент. Тој е првиот автомобил на Mercedes кој почна да ја користи MRA платформата (Modular Rear Architecture). Оваа платформа е значително полесна благодарение на користењето на алуминиум и челик со висока цврстина, а е полесна од претходната платформа цели 100 килограми.

реклама

Авто-мото

Историјата на Maserati во 4 минути

Read more

Првиот креш тест на електричниот Scania камион

Read more

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more

Најлуксузниот авто-отпад во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Read more
play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Read more
play_arrow

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Lotus E-R9: Дизајн инспириран од воени авиони

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не пиете вода?

Read more
play_arrow

6-минутни лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Балерина без раце покажа дека ништо не е невозможно

Read more
play_arrow

Документарец од 2020 што не треба да го пропуштите

Read more
play_arrow

Како Евертон потроши 500 милиони фунти и стана полош од претходно?

Read more
play_arrow

Компилација од најдобрите фејлови за изминатата недела

Read more
play_arrow

Кои би биле добитници на Златна топка во следните седум години?

Read more
play_arrow

Најсмешната свадбена фејл компилација за 2021

Read more