Орел улови двометарска ајкула во САД

Капачите на плажа на Источниот брег беа сведоци на несекојдневна глетка како огромен орел уловува ајкула и ја носи во височините.

Настанот се случил на Мртл плажата на Атлантскиот Океан во сојузната држана Јужна Каролина. Една посетителка навреме ја вклучила камерата на својот мобилен телефон и ја снимила оваа крјано необична случка.

Очевидците инсистираат дека се работи за ајкула, иако тоа можеби е и друг вид на риба со сличен изглед.

Remote video URL

Едно преземено видео кое ја зумира снимката вели дека случката е во Мајами, но тоа не е точно бидејќи плажата Мртл се наоѓа многу посеверно, во Јужна Каролина.

Remote video URL
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Чек дис аут

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе