Откажано доделувањето на музичките награди MTV

На најпознатиот музички настан требаше да присуствуваат голем број ѕвезди.

Свеченоста за доделување на музичките награди MTV е откажана поради безбедносни причини, односно поради моменталната состојба во светот, соопштија денеска организаторите.

„Со оглед на нестабилноста на светските настани, решивме да не продолжиме со MTV наградите за 2023 година поради големата претпазливост за илјадниците вработени, членовите на екипажот, артистите, обожавателите и партнерите кои патуваат од сите страни на светот за шоуто“, рече портпаролот на Paramount, организатор на свеченоста.

„Додека гледаме како продолжуваат да се одвиваат разорните настани во Израел и Газа, ова не изгледа како момент за глобална прослава. Со веќе изгубени илјадници животи, тоа е момент на жалост. Со нетрпение очекуваме повторно да бидеме домаќини на MTV наградите во ноември 2024 година“.

URL

Доделувањето на MTV музичките нагарди се одржува секоја година од 1994 година.

Инаку, настанот требаше да се одржи во Париз на 4 ноември.

Некои од ѕвездите кои требаше да се појават се Тејлор Свифт, Оливија Родриго, Мајли Сајрус, Ники Минаж и многу други.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Музика

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Читај повеќе

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Читај повеќе

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Читај повеќе

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе