Пет изговори кои жените ги користат за да избегнат секс со партнерот

Сексуалниот однос е важен и составен дел од секоја врска и дополнително ги зближува партнерите. Но, секој има денови кога не е расположен за секс од различни причини, а жените понекогаш не се искрени со партнерите и ова се најчестите изговори со кои се служат за да избегнат секс со партнерот.

Уморна сум

По напорниот работен ден, понекогаш тешко е човек да се препушти на страста и уморот е сосема прифатлива причина за избегнување на сексуалниот однос. Но, доколку ова го користите само како изговор и го правите често, партнерот нема да ви верува кога навистина ќе бидете уморни.

Имам менструација

Оваа оправдана причина жените некогаш ја користат и ден пред или после месечниот циклус како изговор, бидејќи знаат дека партнерот нема да им бара доказ.

Морам да се разбудам рано

И ова е добра причина за избегнување секс бидејќи тешко функционираме кога не сме доволно наспани. Но, доколку често го користите овој изговор, можно е ова да укажува на некои подлабоки проблеми во вашата врска.

Ме боли главата

Овој класичен изговор го искористила секоја жена, а изговорот „ме боли главата” стана толку излижан што ретко кој маж верува во него. Доколку не ве боли главата, туку едноставно не сте расположени за секс, подобро е да бидете искрени со него.

Можеме подоцна?

Уште еден класичен изговор кој жените често го користат кога не се расположени за секс е неговото одложување за подоцна, што обично не се случува, а на повеќето мажи тоа им е јасно.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе