Пет причини зошто iPad Pro може да го замени класичниот компјутер

Компанијата Apple секогаш се наоѓа на лидерските позиции во трката за нови технолошки напредоци, па затоа не е изненадувачки фактот што Apple тврди дека новиот iPad Pro е способен да го замени лаптопот и да ја врши секоја функција дури и подобро од него.

Во новото видео на компанијата Apple се издвојуваат пет причини поради кои iPad Pro би го заменил компјутерот и лаптопот, примарно бидејќи тој има помоќна конфигурација од повеќето од нив.

реклама

Наука и технологија

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more