Плутон влегува во Водолија: Што го чека вашиот хороскопски знак во следните 20 години?

Дознајте што носи Плутон во Водолија во март 2023 година, но и каков ќе биде вашиот хороскоп во следните 20 години.

Месечниот хороскоп за февруари 2023 година најави бројни промени за повеќето знаци од Зодијакот, а еден аспект на планетите во март може на сите да им ги замрси конците. Еве за што се работи...

Кармички промени влегуваат во нашите животи од 24 март 2023 година - Плутон (планетата на трансформацијата) влегува во знакот Водолија. Астрологот Јулија Лифанова направи прогноза за секој знак од Зодијакот, а исто така објасни како да се прилагодите на овие трансформации и да не дозволите да ви направат неред во животот.

Овен

Плутон ќе го промени вашиот круг на пријатели: околу вас ќе се појават моќни и влијателни луѓе. Вашата енергија ќе биде насочена кон социјалните активности, не е исклучено од 2023 до 2043 година да се занимавате со јавно говорење, да започнете активно да водите социјални мрежи, комуникацијата на интернет би можела да стане составен дел од вашата работа. Покрај тоа, Плутон целосно ќе ги промени вашите соништа - она ​​што ви беше примамливо и интересно пред години, сега ќе изгледа туѓо и застарено. На некој начин и ќе се подмладите, ќе ги достигнете новите технологии, начини на работа, за 20 години би можеле да станете врвен мајстор во вашата работа.

Бик

Плутон целосно ќе ви ја промени кариерата – оваа планета ќе се позиционира во вашето поле „статусот во општеството“ и ќе ве направи многу влијателни во очите на другите луѓе. Може да се случи да заземете сериозна јавна позиција, да добиете вредна јавна титула или дури целосно да ја преиспитате својата професија. Плутон може да ве натера да го промените правецот на вашиот живот - можеби ќе ве интересираат социјални проекти, интернет технологии, да бидете шеф на компанија за социјални медиуми, нешто поврзано со блогери или филмска индустрија. Исто така, во овој период можете да се откажете од вашите поранешни модели на улоги во деловниот свет, ќе сфатите дека вашиот концепт за успех се менува, а со тоа и начинот на кој го водите вашиот живот.

Близнаци

Имате голема среќа бидејќи Плутон 20 години ќе влијае на вашето Сонце, што ќе ви овозможи да се развивате и растете, како и да постигнете успех во науката, технологијата, медиумите, инженерството, општествените науки, неврологијата, психологијата... Таков успех е тоа се случува еднаш во животот, така што само треба да бидете на вистинското место во вистинско време. Плутон ќе влезе во вашето поле на образование, патувања во странство и работа - може да се случи да студирате и да се подготвите за нова професија, да се преселите во друга земја или да се вработите во голема меѓународна корпорација. Вашиот успех лежи во работата со странци или во заедница со нив - затоа започнете да учите нов јазик, да совладате нова поврзана професија и да се подготвите за сериозен скок. Она што е важно е дека и Плутон ќе го промени вашиот поглед на животот, што веројатно ќе се случи ненадејно, поради некој специфичен настан. Главното прашање во следните 20 години ќе биде - „Кои се моите идеали?“

Рак

Плутон влегува во вашето поле на кризи, ментални ставови, навики и стравови. Традиционално со оваа куќа владее Плутон! Тоа значи дека целосно ќе ги промените вашите навики, најверојатно ќе се ослободите од некоја штетна зависност (ако има), ќе го промените односот кон парите и целосно ќе ги ревидирате сопствените ставови. Плутон ќе изврши притисок врз заедничките финансии на семејството - можете да земете кредит на 20 години (на пример, да купите викендица), или ќе работите на тоа да создадете сериозно наследство за вашите деца. Покрај тоа, Плутон ќе ја промени вашата врска со стравовите - ќе видите како стравовите ве контролираат, а кога ќе го сфатите ова - лесно ќе се ослободите од нив и ќе продолжите понатаму.

Лав

Плутон влегува во вашето поле на брак, семејни односи и некои правни договори и врски во следните 20 години. Ова значи дека од март 2023 година, многу влијателни луѓе ќе влезат во вашиот живот: тоа може да биде или слободна, моќна личност на позиција, или некои клиенти и колеги кои ќе бидат доста познати и многу успешни. Ако вашиот брак е во криза, тогаш Плутон би можел да предизвика развод. Разберете дека Плутон уништува во нашите животи сè што полека нè уништува нас. Затоа, ако сте во брак со нарцис, насилник или едноставно страдате во врската, тогаш од март 2023 година ситуацијата ќе почне драматично да се менува. За слободните Лавови, меѓу 2023 и 2043 година, Плутон ќе донесе развој и подобро животно искуство, како и брак.

Девица

Плутон целосно ќе го промени вашиот став кон животот, секојдневната рутина и работата. Влегува во вашето поле на должност, одговорност и здравје, па за 20 години целосно ќе ги промените навиките и исхраната - ќе бидете принудени да спортувате, да се префрлите на здрава исхрана и начин на живот. Всушност, големата идеја на Плутон е да го промени начинот на работа и она што го правите на дневна основа. На пример, може да се случи или да ја смените својата професија, да станете „хонорарец“ со полно работно време или да започнете сопствен бизнис. Плутон секогаш носи голема загуба на енергија на полето во кое се наоѓа: очекувајте да се зголеми оптоварувањето на домаќинството (на пример, ако градите куќа, се движите, градите фарма или некој вид фарма). Исто така, активно ќе регрутирате нови луѓе и асистенти.

Вага

Како и со сите воздушни знаци, Плутон има подароци за вас - ќе има тригон аспект помеѓу него и вашето Сонце во вашата натална карта. Ова е помош, поддршка и буквално охрабрување на Универзумот за вашиот раст. Ако за многу знаци овој аспект ќе донесе криза, во вашиот случај планетата ќе го промени начинот на кој ја доживувате среќата. Она што некогаш сте го сметале за обично може да ви стане извор на неверојатна радост! Плутон почнува да работи во вашето поле на деца. Можеби ќе имате поголем товар поврзан со децата (на пример, затоа што ќе пристигне ново бебе). Во следните 20 години, целосно ќе го промените односот со себе - ќе разберете дека љубовта кон себе влијае на сите области од вашиот живот, па затоа мора сериозно да го запознаете вашето внатрешно дете! Во нов круг на луѓе ве очекува ново хоби, креативност, спорт и поради тоа можеби ќе имате нова љубовна врска!

Скорпија

Од март 2023 година, Плутон почнува да работи на вашата ситуација во однос на недвижностите, становите, семејните вредности... Во наредните години можете да започнете да градите куќа, да се преселите во друга земја и воопшто, ќе треба да обратите многу внимание на вашите најблиски. Ова се случува кога жената ќе се омажи, ќе роди деца - домашната средина ја менува, а мајчинството може да ги промени нејзините перспективи, соништа и планови за животот. Генерално, Водолијата е во вашето поле на личноста и ќе почувствувате дека се менува. Некои од постулатите на вашите родители се застарени и време е да создадете свои. Плутон ќе ви даде сериозно созревање преку откажување од некои стари правила, семејни основи. Ова е повеќе симболично, на пример, можно е да се преселите во друга земја и таму да го создадете вашето „семејство“. Или ќе го продадете семејниот стан.

Стрелец

Плутон почнува да работи на вашата врска со браќата и сестрите и исто така може да доведе до зголемен интерес за учење, патување, па дури и за подучување. Во следните 20 години, дефинитивно ќе се преселите, ќе научите некоја важна нова вештина (странски јазик, програмирање), а исто така ќе треба да преземете голема одговорност за вашите роднини - на пример, на вашите роднини ќе им треба финансиска или други видови помош. Исто така, Плутон ќе ви донесе ненадејна промена во секојдневните навики - различен превоз, маршрути по кои обично се движите, документи што ги користите секој ден. Во овој период, можно е неколку пати да го менувате училиштето или тоа да се однесува на замени на пасоши, дозволи за престој и дипломи. Дефинитивно нема да ви биде досадно - ќе го зголемите кругот на луѓе околу вас, ќе бидете неверојатно друштвени.

Јарец

Плутон влегува во вашето поле на вредности, финансии и самодоверба – во следните 20 години целосно ќе го промени она што ви е важно и драго. Дури и ќе го промените односот кон приходите и трошењето – претходно купените работи ќе ви изгледаат „глупави“, бидејќи ќе сакате да инвестирате во нешто што може да ве придвижи и да ве поттикне да одите напред. На пример, наместо евтини работи, ќе научите да купувате нешто „статусно“, најнова технологија или ќе се префрлите на еко брендови. Почнувајќи од март 2023 година, вашата плата може нагло да се промени, можно е да имате многу повеќе пари, но во исто време ќе мора да се променат и начините на заработка. Ова се должи на фактот дека едноставно ќе го промените вашиот став кон сопствената енергија - ако порано можевте да направите многу за малку пари, сега ќе сфатите дека вашето здравје и енергија се многу повредни!

Водолија

Плутон влегува во вашиот знак, давајќи ви зголемување на влијанието во очите на целата заедница - можете да стекнете невидена слава, да станете лидер чие мислење сите го почитуваат, познат блогер или едноставно да водите сериозна гранка. Факт е дека самиот Плутон во вашата натална карта е одговорен за кариерата и статусот, а кога ќе влезе во вашиот знак, ќе ви даде голема моќ. Ќе го промените изгледот и положбата. На пример, во март 2023 година, ќе се одлучите за нов стил, ќе го промените вашето име, прекар, презиме, боја на коса или ќе добиете важен документ што го дефинира вашиот идентитет (нов пасош, дозвола за престој, државјанство). Големите дарови на Плутон секогаш имаат сериозна енергетска цена - дури ќе треба да го „промените“ вашето тело за да се справите со овој притисок. За да ја совладате енергијата мора да можете да ја задржите. Можно е да забележите големи промени во вашето тело.

Риби

Плутон почнува да работи на вашето поле на психа, самоспознавање и сè што ве спречува да одите напред. Тој влегува во вашето поле на патување, далечни земји и работи од потсвеста за да ве поттикне да се соочите со минатото. На пример, можете да се преселите во друга земја и преку овој настан ќе можете засекогаш да се збогувате со минатото. Плутон би можел да ви подари и проект на социјалните мрежи, кој ќе ве направи „познати“ и влијателни на интернет - подгответе се за голем број нови „следбеници“ на мрежите на кои ќе им треба вашето внимание и совет. Исто така, истото поле е одговорно за хуманоста - ќе очекувате да се занимавате со тоа како да им помогнете на другите, веројатно да се вклучите во работата на добротворна организација итн.

Тагови
реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Живот

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Read more

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Read more

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Read more

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе