По 80 филмови, Сталоне е опасен мафијаш вo серијата „Tulsa King“

По 80 снимени филмови, Силвестер Сталоне се појави во главната улога на мафијаш во серијата „Tulsa King“.

Paramount+ објави играна серија за њујоршки мафијаш кој по 25 години излегува од затвор и заминува во Тулса, Оклахома. Ова е првата главна улога на 75-годишниот Сталоне во серија.

Холивудската икона продолжува да одушевува, овој пат од другата страна на законот. По 50-годишната кариера во Холивуд, Сталоне е прилично шокиран од работата во телевизиска продукција.

Во седумдесеттите години се има појавено како гостин во серии, а сега ја има главната улога на мафијаш отуѓен од модерниот свет откако отслужил 25-годишна казна затвор.

На денот на излегувањето се осврнува на неговиот живот, кога уште на 17 години сакал да стане гангстер. Се сели во Тулса за да формира експозитура на криминална организација. Но, сфаќа дека мафијата има сосема други очекувања од него, кои се премолчени и не се во негов најдобар интерес, одлучува да се осамостои и создаде свое криминално кралство, па полека формира екипа од необични луѓе.

Крими драмата „Tulsa King“ има висока оцена на IMDb, а креирана е од Тејлор Шеридан.

Remote video URL
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе