Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Врвниот американски актер Реј Лиота почина денеска на 67-годишна возраст.

Светските медиуми пренесуваат дека тој починал во сон во Доминиканската Република каде го снимал филмот „Dangerous Waters“.

Лиота се прослави со улогата во криминалистичката класика на Мартин Скорсезе „Goodfellas“, каде оствари една од култните сцени.

Remote video URL

Многумина сè уште сметаат дека „Goodfellas“ е најдобриот филм со мафијашка тематика што некогаш е снимен.

Актерот по смртта зад себе ја остави ќерката Карсен, а беше верен со Џејси Нитоло со која наскоро планираше свадба. Во последно време работеше на многу проекти, иако долго време го немаше на филмското платно.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Филм & ТВ

Бред Пит најави крај на кариерата

Read more

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Read more

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Read more

Топ 20 тајни агенти од филмовите

Read more
 

Сцена

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 тајни агенти од филмовите

Читај повеќе

Џенифер Анистон снимаше филм во Париз: Украина е толку блиску

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален тизер за новиот филм за Мерилин Монро

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Читај повеќе