Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Американскиот комичар и глумец Нед Бити, можеби најпознат по улогите во „Network“, „Deliverance“, „Superman“ и други филмови, почина на 83-годишна возраст.

„Нед почина од природна смрт во неделата наутро, опкружен со неговото семејство и најблиските. Неговото семејство одлучи да не објавува повеќе детали. Нед беше икона, легендарен талент, како и драг пријател. На сите ќе ни недостига“, изјави неговата менаџерка Дебора Милер.

Тој е роден во Луисвил, Кентаки, САД. До 2013 година, кога и се пензионираше, глумел во 165 филма и ТВ-серии. За својата куса, но моќна улога во филмот „Network“ од 1976 година, заработи и номинација за Оскар за споредна улога.

Почина во семејниот дом во Лос Анџелес, Калифорнија. Variety го нарече „еден од најангажираните актери во Холивуд“.

Други филмови во кои се појави се „All the President’s Men“, „The Big Easy“, „Hear My Song“, „The Walker“ и други.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе