Почна Модната недела во Лондон

Кајгана/МИА
/ 17.09.2020 / 10:36

Модната недела во Лондон почна денеска преку онлајн пренос во живо, без присуство на новинари и без клиенти од цел свет. Првото дефиле ќе му припадна на модниот бренд Burberry.

Поради сѐ уште постојната корона-пандемија, организаторите предвидуваат помал број ревии во живо. Настанот ќе трае до вторник.

Околу 80 дизајнери ќе ги претстават своите модни парчиња. Меѓу нив ќе биде и Бора Аксу, Турчин кој живее во Лондон, Викторија Бекам, кинескиот бренд PRONOUNCE и други.

Шоуто без публика ќе биде пренесувано на платформата Twitch. 

реклама

Стил

Вака живеат богатите деца од Тирана: Сакаат скапи автомобили и пари

Read more

Маска за здрава коса од само две состојки

Read more

Ирина Шајк позираше гола за Vogue

Read more

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе