Поглед во еден од најголемите легални бордели во светот

Жените над 18 години смеат да работат како сексуални работнички во Баангладеш, каде проституцијата е легална.

Но, дел од жените во борделот во Даулатдија, на околу 100 километри од Дака, кој е еден од најголемите во светот, велат дека биле принудени на проституција уште кога биле малолетни.

Истрагата на BBC покажа дека деца на возраст од само седум години се подготвуваат да бидат дел од секс индустријата во земјата. Добротворни организации се трудат да им помогнат на младите во Бангладеш нудејќи им сместување и образование ако се приморани со проституција да заработуваат за живот.

реклама

Останато

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more