Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Ф.З.
/ 22.09.2020 / 09:25

Покрај редовното вежбање и спортување, доколку сакате навистина да ги исфрлите масните наслаги од вашето тело задолжителна е и промена во начинот на исхрана.

Проблемот настанува кога ќе изгубите одреден број на килограми, но потоа колку и да вежбате едноставно вагата не покажува намалување на килограмите, па изгледа како да сте заглавени на одредена килажа. Тоа може да ве демотивира, и со право.

Затоа, постои правилна долгорочна диета за која експерт е д-р Ерик Трекслер кој благодарение на Џереми Итиер и неговиот канал на YouTube објаснува зошто настануваат проблемите и како да се надминат.

реклама

Фит

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more

8 работи кои мажите треба да ги јадат секој ден

Read more

Како да слабеете без да броите калории?

Read more

Докажано: Најдобрите вежби за рамен стомак

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more
play_arrow

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Read more