Предлог за лесен ручек: Паста со тиквички, домати и маслинки

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Состојки:

50 мл маслиново масло

5 чешниња лук

500 гр тиквички

1 лажичка сол

50 мл бело вино

250 гр шери домати

100 гр црни маслинки

1 лажичка бибер

40 гр пармезан

400 гр тестенини (фузили)

Начин на подготовка:

Во тава додајте масло и пржете го исечканиот лук додека да добие златеста боја. Потоа додајте ги исечканите тиквички, сол и бело вино и пржете 12-13 минути или додека да се испржат тиквичките. По желба може и да не ставате вино.

Тргнете од оган. Сварете ги макароните според упатството за подготовка. Вратете ги тиквичките на оган, додајте маслинки, шери домати, бибер. Промешајте и додајте ги тестенините па додајте и пармезан. Ако е потребно, посолете по вкус.

Тагови
реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе