паста

Италијанците да позавидат: Ражничи од макарони со вкус на пица

Овој рецепт за паста со состојки од италијанската кујна всушност не е италијански, но е навистина вкусен.
Read more
play_arrow

Идеја за вечера: Тако шпагети со мелено месо

Доколку сте љубители на болоњезе сос, овој американски рецет за шпагети сигурно ќе ви се допадне.
Read more

Неколку причини зошто да изберете интегрални тестенини наместо обични

Тестенините како прехранбен производ често се на листата на намирници кои треба да се избегнуваат доколку човек сака да ослабне или поздраво да се храни.
Read more

Салата од макарони - одлично предјадење за посна слава

Збогатете ја трпезата со овој рецепт за салата со макарони, туна и маслинки. Одлична е како предјадење за било која посна слава, а се подготвува навистина брзо.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешки шпагети карбонара

Најпознатите шпагети на светот збогатете ги со бело месо и ќе бидат уште повкусни. Ова е класично италианско јадење, едно од најпопуларните на Чизмата.
Read more

Рецепт на денот: Лажна лазања со пилешко и паста

Лажните лазањи со пилешко и тестенини полесно се подготвуваат: нема правење на бешамел сос, а јадењето ќе биде екстра сочно.
Read more

Идеја за ручек: Макарони со тиквички и пире

Доколку немате инспирација за ручек, подгответе тестенини со тиквички. Заборавете на бешамелот, згуснете ги компирите и комбинирајте состојки - без млеко и брашно.
Read more
play_arrow

Паста чипс - хит рецепт од TikTok

Чипсот од тестенини е една од многуте TikTok сензации. Ова популарно јадење е направено од варени тестенини прелиени со маслиново масло, пармезан и зачини, кои потоа се пржат додека не станат крцкави.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Евтина, а богата паста

Подготовката е многу едноставна, а мирисот и вкусот се одлични.
Read more

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Брзо се подготвува, а е вкусно. За овој рецепт можете да користите било која паста, по ваш избор, дали тоа ќе бидат фузили, шпагети, макарони итн.
Read more

Гордон Ремзи открива како да се направи совршена паста

Еден од најпознатите готвачи во светот, Гордон Ремзи, ги сподели своите основни трикови за готвење, вклучувајќи трик за совршена подготовка на италијанска паста.
Read more

Вештачкиот сос за паста - непријател на крвниот притисок

Особено треба да внимаваат луѓето кои имаат висок крвен притисок бидејќи вака приготвените тестенини содржат премногу сол.
Read more
реклама

Неделен хороскоп: Кого го очекува љубовна криза, а кој ќе заработи пари?

Read more

Oткриени повеќе од 2.000 мумифицирани глави на овни во чест на најмоќниот фараон

Read more

Каде беше досега Џек Ма?

Read more

Ирина Шајк, поздрав од одмор

Read more