Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

„The Trip“ е новиот трилер на Netflix со елементи на црн хумор за сопружници кои сакаат да се убијат еден со друг.

Приказната ги следи Лиза (Нуми Рапејс) и Ларс (Аксел Хени), брачна двојка кои одат во куќа во зафрлен предел за да се убијат еден со друг. Тој е режисер кој сонува за голема кариера, но режира ТВ-сапуници, а таа е актерка која преживува од снимање реклами за еректилна дисфункција, иако се надева на сериозна кариера во театар.

Нивниот брак е проследен со многу проблеми, Лиза го изневерува Ларс, а не помага тоа што сопружниците се мразат од дното на душата. Покрај тоа, тие се во долгови, но имаат платено животно осигурување. И така, кога ќе одлучат да поминат мирен викенд во зафрлената куќа, тие всушност планираат да се убијат еден со друг.

Овој норвешки трилер/хорор е дело на Томи Виркола, „лошото момче“ на скандинавскиот филм, а завршува со крвави конфронтации кои ќе натераат многумина да го дочекаат крајот на филмот со покриени очи.

Во филмот нема да најдете длабоки и значајни разговори за смислата на животот, но затоа не недостигаат пушки, електрошокови, ножеви... Филмот ја следи не само борбата на сопружниците туку и непоканети гости против кои Лиза и Ларс ќе мора да ги здружат силите.

Филмот ги заслужи нашите симпатии и го препорачуваме како адреналинска забава што треба да се погледне.

Remote video URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе