Фудбал

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

17. август 2019 - 13:40 | МИА
Барселона, 17 август 2019 (МИА) – Медицинскиот штаб на шпанскиот гигант Барселона ја потврди повредата на напаѓачот Луис Суарез во десната нога.

Уругваецот ја напушти играта во 37-та минута при синоќешниот пораз од 0-1 од Атлетик (Билбао) и засега нема точен рок за негово враќање, иако не се очекува да игра околу еден месец.

Повредата доаѓа во време кога е повредена уште една голема sвезда на тимот, Лионел Меси, како и кога Барса се раздели со друг напаѓач -Филипе Кутињо.

Во нападот остануваат само Усман Дембеле и Антоан Гризман, со помош на младиот Карлос Перез.

Коментирај